Garnki indukcyjne

Czyszczenie klimatyzacji Dębica

Problemy z poprawną mową u dzieci
Umiejętność porozumiewania się mową to coś co wyróżnia nas od świata zwierząt. Jak ogromną wagę ma mowa? Doświadczy tego ten kto nieoczekiwanie straci umiejętność mówienia albo jeżeli uda się do kraju, w którym ludność posługuje się językiem dla niego nieznanym.
Dzieci uczą się mowy w taki sam sposób jak innych umiejętności np. pisania. Niestety w naszych czasach co raz większa grupa dzieci ma problemy logopedyczne.  Można podkreślić, że dzisiaj postęp technologiczny jest znaczący, a dzieci nie uczą się poprawnie się komunikować. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyn można wskazać wiele.
Przyczyny wad wymowy
Jak już nadmieniono sytuacji mających wpływ na kształtowanie się umiejętności mowy jest jest sporo. Oto niektóre z nich:
niewłaściwa budowa narządów mowy
większa ilość wcześniaków i, które urodziły się za wcześnie
zatkany nosek – wówczas dziecko nabiera powietrze i wydycha ustami. Przyczyny: uczulenia i wiele innych.
zbyt długi czas ssania karmienia butelką – wówczas język nie układa się poprawnie.
nieodpowiednie działanie układu nerwowego.
obniżona sprawność słuchowa.
Pasowałoby także  napisać o czynnikach środowiskowych. Środowisko domowe ma zdecydowany rodzic. Stworzono całą masę fantastycznych pomocy logopedycznych. Te pomoce są kolorowe – dzieci ćwiczą w formie zabawy. Do takich pomocy logopedycznych można zaliczyć:  specjalne gry planszowe, klocki i wiele innych. Te pomoce mogą być używane przez opiekunów a także logopedów.
Wyciągając wnioski: duża liczba dzieci ma problem z prawidłową wymową. Powinno się uważnie obserwować swoje dziecko, aby w czas dostrzec kłopoty z mową.